Vyhledávání


Kontakt

Jakub Zábelka
Kapelník a PR Manager

Tel: 704 332 116

Legenda o vzniku kapely

Legenda o vzniku kapely

Ačkoli se na první pohled může zdát, že kapela nesoucí poněkud komplikovanější název bude mít podobně svízelnou historii a legendu popisující její vznik, hned v prvních odstavcích bychom Vás rádi přesvědčili, že tomu tak opravdu není. Ano, proč bychom nepřiznali, že když sladce vystupující padouch Dušan zahlazoval stopy zločinu a ukrýval dva dny starou mrtvolu intelektuálně vyhlížejícího trumpetisty Aleše (který na trubku již dlouhá léta netroubil), bezesporu nemohl potkat striptéra s příznačným jménem Adam, dokonce se mu ani nemohlo přihodit, že by ho odhalil začínající kuchař Kubásek, který pracoval hned ve vedlejším ranči, protože se v podstatě přišlo na to, že osoba výše zmíněného padoucha Dušana je zcela fiktivní a kostra, kterou odborníci identifikovali jako ostatky pana Hrabalíka, ve skutečnosti nepatří člověku, ale vysoce inteligentnímu delfínovi. Dobové kroniky strip barů také obsahují záznamy hovořící o tom, že v době, ze které pochází fosilní delfín, ještě Adam v onom nočním podniku rozhodně nepracoval, a to ani jako praktikant, ani jako záskok za mateřskou dovolenou. 

O kuchaři se mnoho podrobností nezachovalo. Za důvěryhodný zdroj lze považovat snad jen výpověď jedné nejmenované Minky, která na smrtelné posteli vypověděla, že „pan Kubásek fáákt pracoval v kuchyni, a v tom salónku porád provozýroval nějaký orgie muzikantský, porád si na něco stěžoval a nic, s ničim nebyl spokojenej…“. 

Odtud také teorie o vzniku kapely „Takhle asi ne…“, tentokráte v poněkud reálnější formě. Díky věrohodnosti výše zmiňované servírky tedy kalkulujeme s faktem, že u zrodu nové kapely stál onen Kubásek, kuchař a potulný hudebník se srdcem na dlani a krabičkou cigaret v kapse. Jeho nevýslovná touha mít vlastní kapelu hrající fláky jemu nejbližší se dlouho kumulovala, až jednoho dne prudce explodovala a začala vlastní silou měnit (do té doby nudný) tok událostí. 

Snad k tomu vedla i Kubáskova náklonnost k tehdy poměrně mladé kapele Trilobajt, snad vzájemné sympatie mezi mezi Kubou a energickým bubeníkem Adamem, snad to byla jedna velká náhoda, která se dodatečně může zvát šťastnou – během několika následujících dní se počala, vyvinula a bez obtíží narodila malá kapela čítající pět důležitých orgánů zajišťující její základní životní funkce.

Zoufale chtěla žít, táhlo ji to do světa, mezi lidi a přátele kvalitní hudby, která nezaniká, jen se během času lehce mění a přetváří. Momentálně je ve stadiu batolete, ale jestliže bude dělat takové pokroky jako doposud, věříme, že především díky Vám, posluchačům a příznivcům, brzy dospěje a stane se tak samostatně existujícím hudebním tělesem, které bude dělat radost nejen sobě, ale v první řadě svému okolí, které jej bude ochotno vnímat…